31 річниця Чорнобильської катастрофи

Чорнобильська катастрофа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року, розташованої на території Української РСР. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросим.

Радіоактивне забруднення довкілля негативно впливає на здоров’я людей не тільки України, але і за її межами. Радіація у великих дозах під час опромінення людей призводить до їх загибелі, а в малих спричиняє збільшення рівня захворюваності людей. Відомо, що  радіонукліди в переважній більшості потрапляють в організм людини через продукти харчування, особливо через молоко, м’ясо, рибу й дари лісу.

З метою інформування учнівської та студентської молоді  про методи та способи збереження довкілля працівники  НПП “Подільські Товтри” (Якубаш Р.А., та Одукалець І.О.)  провели аудиторну годину  «Природоохоронне законодавство як ключова ланка у збереженні довкілля чистим» для студентів-екологів КПНУ імені Івана Огієнка. А також проведено екскурсії у музейних залах Парку у зв’язку з вшануванням 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи, переглянули відеролик про Чорнобильську катастрофу і її трагічні наслідки .