“Ехо Чорнобиля”

26 квітня 1986 року вночі о 1.23 (за московським часом, що діяв тоді в УРСР) на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті серії теплових вибухів був зруйнований реактор. Радіоактивна хмара, що утворилася в результаті аварії, пройшла над європейською частиною колишнього СРСР (Україна, Білорусь, Росія), Східною Європою, Скандинавією, Великобританією і східною частиною США.

Радіоактивними нуклідами було забруднено понад 145 тис. кв. км території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації – близько 5 тисяч населених пунктів в цих країнах; з них в Україні – 2218 селищ і міст з населенням приблизно 2,4 млн. осіб.

Через 30 років після аварії на ЧАЕС оцінки її впливу на здоров’я людей дуже суперечливі. Чорнобиль називають ще і інформаційно-комунікативною катастрофою, оскільки точне число жертв важко визначити.

Сьогодні Міжнародні екологічні організації не погоджуються з оцінками МАГАТЕ і ООН і заявляють про смерть 100 тис. людей в цілому світі тільки від онкологічних захворювань, викликаних Чорнобилем.

26 квітня 2017 року на кафедрі екології викладачами та студентами-екологами було проведено тематичну дискусію за темою «Ехо Чорнобиля». Даний захід мав на меті висвітлення сучасних поглядів на проблему радіаційного забруднення довкілля та наслідків вибуху на ЧАЕС.