Від теорії до практики

Від теорії до практики підготовки фахівця-еколога.
Протягом вересня-листопада 2017 року завдяки зусиллям к.т.н., викладача кафедри екології Шаравари Віталія Вікторовича майбутні спеціалісти-екологи мали унікальну можливість поглибити набуті в університеті теоретичні знання безпосередньо у виробничих умовах під час навчально-ознайомчих екскурсій на об’єкти Комунального підприємства «Міськтепловоденергія».
В рамках екскурсій студенти відвідали каналізаційні очисні споруди, де збираються комунальні стоки з усього міста, розглянули систему та способи очистки стічних вод. Наступна екскурсія була проведена на комунальних котельнях міста Кам’янець-Подільського, де студентів ознайомили в реальних умовах із принципами роботи різнотипних теплогенеруючих установок, які використовують в якості палива традиційні (природний газ) і, що особливо актуально в сучасних соціально-економічних умовах, альтернативні теплоносії (деревну тріску, солом’яні пелети). Також студентам розповіли про організацію природоохоронних заходів щодо функціонування котелень, показали і пояснили принципи роботи технологічного устаткування, яким забезпечується газопиловловлювання відхідних газів від роботи котлоагрегатів, зокрема мультициклону і мокрого пиловловлювача. Завершальним етапом була екскурсія на другий підйом Дністровського водогону нашого міста, який розташований в селі Шутнівці. Знайомлячись із об’єктами водогону, студенти мали можливість в деталях роздивитися усі технологічні процеси, які проходить вода, перш ніж потрапити до кранів споживачів, дізнатись об’єми водопостачання, схему очищення та якість питної води.
Висловлює щиру подяку за плідну співпрацю між Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка і Комунальним підприємством «Міськтепловоденергія», розвиток екологічної освіти, вагомий внесок і допомогу в підготовці професійних кадрів спеціальності 101 Екологія генеральному директору Гордійчуку Валерію Григоровичу, начальнику відділу з питань енергоефективності та екології Сікорі Олексію Олександровичу.
За загальною думкою студентів-екологів, саме такі аспекти практичної підготовки як елементів навчального процесу формують відповідальне ставлення до майбутньої професії, є джерелом накопичення практичного досвіду за обраною спеціальністю та закріплює теоретичні знання отримані в межах вивчення фахових навчальних дисциплін, відіграє важливу роль у підготовці спеціалістів високого рівня.

Фото Кафедра екології КПНУ імені Івана Огієнка.