ВИХОВНА РОБОТА ЗІ СТУДЕНТАМИ

На кафедрі екології протягом навчальних років на високому науково-методичному рівні проводилася виховна робота студентів наставниками академічних груп та науково-педагогічними працівниками кафедри. Виховна робота була спрямована на формування у студентів професійно-орієнтованого мислення та екологічної культури й етики. Наставники академічних груп намагалися зорієнтувати студентів до активної участі в навчальному процесі, а також в спортивно-масових та культурно-виховних заходах, що проходили як на території К-ПНУ ім. Івана Огієнка та і за його межами.

Під час участі у благоустрої та озелененні території НПП “Подільські Товтри” науково-педагогічні працівники кафедри сконцентрували свої зусилля на формування у студентів компетенцій з екологічної культури та трудової дисципліни, що підвищило у них рівень екологічної освіченості та свідомості. Під час облаштування території парку студенти набули умінь й навичок з пересадки посадкового матеріалу, розподілу твердих побутових відходів, організації територій, що відносяться до природно-заповідних фондів тощо.

Наставниками академічних груп було проведено потужну роботу щодо виховання у студентів культурно-просвітницьких якостей. Зокрема, були організовані творчі, культурно-історичні та туристичні маршрути по екологічним стежкам по території України з метою формування у студентів професійно-орієнтованих умінь та навичок з моделювання екологічного стану навколишнього середовища. Протягом навчального року студенти-екологи відвідали Тернопільські природні пам’ятки (печери) з вивчення мінерально-сировинних ресурсів України. Також, за участі наставників академічних груп, студенти ознайомилися з трипільською та язичницькою культурами Тернопільщини; проаналізували екологічні проблеми прибережних територій Одещини, ознайомилися з ландшафтними та водними екосистемами міста Кам’янець-Подільського та його околиць, вивчили історично-культурні місця Чернівців, відвідали Національний академічний театр опери та балету у місті Львів з метою формування соціально-культурних компетенцій.

Науково-педагогічними працівниками кафедри були організовані круглі столи та семінари на різні екологічні теми, зокрема “Органічне виробництва агропродукції”,”Актуальні проблеми екологічної безпеки в Україні”, ” Діяльність екологічних громадських організацій в м. Кам’янці-Подільському”, ” Дотримання принців «Zero Waste» як інструмент формування суспільної екологічної свідомості”,” Радіоекологічні дослідження міста Кам’янця-Подільського”,” Водно-болотні угіддя Поділля”, під час яких студенти-екологи мали змогу продемонструвати свої інтелектуальні, професійні та комунікативні здібності, здобули уміння та навички з розробки шляхів вирішення екологічних проблем в Україні, проявили креативність та творчість.

З метою застосування та використання міжнародних стандартів якості продукції (ІSО 9001-14000) у сфері менеджменту безпеки харчових продуктів підприємства студенти-екологи під керівництвом наставників академічних груп відвідали завод «КП «Спецкомунтранс» міський полігон твердих побутових відходів, споруди очищення комунальних стічних вод і станції водопідготовки питної води Водозабір #1 с.Цвіклівці та Водоочисну станцію #2 у с.Шутнівці. Зокрема, студенти мали можливість побачити, як функціонує насосна станція; дізналися про усі нюанси транспортування води до споживачів. Прослухали цікавий і детальний опис схеми водоочистки.

Отже, виховна робота наставників та НПП кафедри проводиться на високому науково-методичному та організаційному рівнях. Всі працівники кафедри регулярно працюють зі студентами, проводять активні культурно-виховні заходи та творчі вечори, підвищують рівень екологічної освіченості у студентів, допомагають їм у вирішенні різнопланових проблем та у становленні їх, як професійних висококваліфікованих майбутніх-екологів.