22 квітня 1970 року у Нью-Йорку студенти, школярі та їхні вчителі вперше організували національний День Землі, запропонувавши зазирнути вглиб екологічних проблем і разом пошукати їх вирішення. З 1990 року цей день проголошено міжнародним, в Україні відзначається з 1992 року.
У цей день кожен мешканець планети може зробити свій маленький внесок у справу захисту навколишнього середовища: очистити від сміття прилеглі території, висадити хоча б одне дерево, відмовитися хоча б на день від використання автомобіля.
День Землі щорічно відзначається в 147 країнах. У багатьох містах України в рамках фестивалю заплановані як заходи «прямої дії» – очищення акваторій малих рік і водойм, прибирання територій, так і проведення ярмарків екологічних продуктів, виставок плакатів екологічної тематики, екологічних конкурсів із призами й подарунками, а також святкових концертів.
Саме сьогодні люди у всіх куточках нашої планети мають нагоду замислитися про збереження оточуючого середовища, багатств природи. А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.
Цю дату у 2009 році запропонувала Генеральна Асамблея ООН, і День Землі увійшов до офіційного переліку всесвітніх знаменних дат.
🌍10 цікавих фактів про Землю:
1. Земля з’явилась понад 4,5 млрд років тому.
2. 70% поверхні планети займає вода.
3. Доба має менше 24 год.
4. Земля не кругла.
5. Сонячне світло доходить до Землі за 8,3 хв.
6. Основна частка Землі — залізо, кисень, кремній і магній
7. У добовій історії Землі люди з’являться близько опівночі.
8. Земля має найкраще розташування у космосі.
9. Земна кора не є повністю твердою.
10. До протилежного кінця Землі можна потрапити за 42 хв.