ЛУН Місто Air на кафедрі ЕКОЛОГІЇ!

Проєкт ЛУН Місто Air у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка
ЛУН Місто Air (інтерактивна карта якості повітря в Україні), соціальний проєкт компанії ЛУН, екологічно-розробницька програма, займається дослідженням якості міського середовища і якістю повітря — одним з ключових показників.
Стаціонарний прилад для дослідження якості повітря виготовлено на замовлення науково-дослідної лабораторії екологічного моніторингу (завідувач лабораторії ‒ Олександр Любинський) та встановлено в 13 аудиторії, корпус 4, вул.Симона Петлюри, 1а. 14 грудня 2020 року.
Станції ЛУН Місто Air вимірюють концентрацію шкідливих наддрібних часточок – PM 1, PM 2,5, PM 10, температуру та вологість повітря в реальному часі. Кожна станція складається з таких частин:
– Пиломір.
– Сенсор PMS відрізняється від аналогічних стабільністю роботи та точністю вимірів.
– Контролер.
– Сенсор температури, вологості.
– Корпус сенсорів (Форма у вигляді тарілок виконує одразу дві функції: забезпечує безперешкодну циркуляцію повітря та захищає сенсори від опадів).
– Корпус міні-комп’ютера (Wi-Fi-модуль та система, що приймає дані від сенсора та передає їх на сервер).
– Подовжувач корпуса (У вигляді алюмінієвої палки, що кріпиться до корпуса с сенсорами, є важлива роль — вона знижує вплив повітряних потоків біля стіни для гарантування точності показників).
– Блок живлення (На точність показників вливає дуже багато факторів, зокрема, й блок живлення. Прототипування, тестування, залучення для консультацій експертів різних галузей. Цю ініціативу підтримує, зокрема, проєкт Ecoimpact програми Європейського Союзу.
Дані сервісу доступні у вигляді веб-версії. Також інтерфейс адаптовано і для роботи з мобільними пристроями. Карта дозволяє відстежувати покажчики в реальному часі.
PM 2,5 та PM 10 – дрібнодисперсний пил — наддрібні часточки, що проникають у легені та кров. Серед джерел — автотранспорт, промисловість, ерозія дорожнього покриття.
За даними американських та італійських вчених, висока концентрація цих часточок може погіршувати перебіг Covid-19.
Вологість – цей показник допомагає визначати якість повітря, сигналізує, коли варто увімкнути зволожувач повітря.
Температура – цей показник допомагає точніше визначати якість повітря, рекомендує якому одягу сьогодні надати перевагу.
Станція проводить вимірювання що 15 секунд і що 5 хвилин передають свіжу інформацію на карту якості повітря, у бот та на інформер ЛУН Місто.
Моніторинг якості повітря ЛУН Місто — громадська мережа, тож у перспективі встановити у себе за вікном вимірювач зможуть всі охочі.

Показники станції можна дивитися за цим посиланням
https://misto.lun.ua/air/33

#cпеціальністьЕкологія💚
#К-ПНУ