«Молоді дослідники – природі Поділля»

Щороку традиційно наш університет (природничо-економічний факультет) та національний природний парк «Подільські Товтри» згуртовує молодь. 05.05.2022 року відбулася регіональна науково-практична конференція «Молоді дослідники – природі Поділля» у якій взяли участь студенти природничо-економічного ф-ту, студенти коледжу ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет» і учні міських шкіл, а також наукові керівники і запрошені гості.
На початку – вітання і доповідь провідних дослідників природи Поділля. Цьогоріч – презентація науковця НПП «Подільські Товтри» Л.Т. Горбняк-Юліної (ст. наук. сп., канд. біол. наук і також наша випускниця) про Екологічні проблеми в період війни справила значне враження і зацікавленість. Адже це наше сьогодення. Шість доповідей молодих дослідників спричинили жваве обговорення. За результатами оцінки наукових досліджень було розподілено місця. Членами журі від ун-ту: док. біол. наук Л.Г. Любінська, док. с.г. наук О.І. Любинський, ст.н. сп. НПП «Подільську Товтри» І.О. Одукалець. Серед студентів : 1 місце –Вікторія Білоус, 2- Анастасія Норкіна ; серед студентів коледжу : 1 місце –Софія Іскрук, 2- Владислав Прокопчук. Для учнів : Богдани Погуранської і Юлії Гаврик визначено два других місця. Учасники отримають сертифікати за участь в конференції.
1. Погуранська Богдана. Тема : «Локальні коридори сполучення екомережі басейну річки Збруч». Кам’янець-Подільський ліцей І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради,10 клас. Науковий керівник, (ПІБ, науковий ступінь, вчене звання, посада, навчальний заклад. Керівник: Бігняк Ольга Петрівна, учитель географії Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради.
2. Гаврик Юлія. Тема : «Стародавні дерева. Дерева – довгожителі». Кам’янець-Подільська загальноосвітня школа I-III ступенів №6 11 клас. Керівник: Пелих Оксана Вікторівна вчитель біології Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6.
3. Білоус Вікторія. Тема : «Історія дослідження лучних та чагарникових орнітоценозів на території НПП «Подільські Товтри». Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка I курс магістратури, природничо-економічного факультету. Науковий керівник, Матвєєв Микола Дмитрович, кбн., доцент кафедри біології та методики її викладання Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка
4. Норкіна Анастасія. Тема: «Охорона роду Stipa L. в Євразії». Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка , I курс магістратури, природничо-економічного факультету. Керівник доктор біологічних наук, професор кафедри Біології та методики її викладання
5. Іскрук Софія, Тема: «Структура елементів продуктивності сої залежно від інокуляції насіння». ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Науковий керівник, Інна ФЕДОРУК канд. с.-г. наук, завідувачка відділення «Агрономія», ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет»
6. Прокопчук Владислав. Тема: «Урожайність гібридів гречки у селекційному розсаднику». ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Студент, 1-й курс, спеціальність 201 Агрономія, молодший спеціаліст. Науковий керівник, Олеся ГОРОДИСЬКА канд. с.-г. наук, викладач спеціальних дисциплін відділення «Агрономія», ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».