Проєкт «Кращі Європейські практики для платформи «Водна Безпека»

У лютому 2021 року розпочався ІІІ Раунд Міждисциплінарних Європейських студій «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку» у рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне, що виконується кафедрою екології ЧНУ імені Петра Могили. У даному проєкті приймає участь Любинський Олександр Іванович – доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології  і Семерня Оксана Миколаївна – доктор педагогічних наук, доцент, доцент кафедри екології Університету Огієнка.

Перша зустріч стартувала 3 лютого 2021 року. Було присутніми 58 учасників проекту «Кращі Європейські практики для платформи «Водна Безпека» задля досягнення цілей сталого розвитку» / «The Best European Practices for the «Water Security» Platform to Achieve the Goals of Sustainable Development» (№ 97938-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE) у рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне. Учасникам Модуля стали люди з багатьох регіонів, університетів, установ, громадських організацій України з таких міст: Кам’янець-Подільський, Мукачеве, Вінниця, Чернівці, Рівне, Львів, Запоріжжя, Київ, Умань, Суми, Харків, Кременчуг, Херсон, Миколаїв.

Координатор проєкту, професор кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили Олена Мітрясова у вступному слові повідомила, що Модуль охоплює питання: основні характеристики водних ресурсів; якість води, зміна клімату; інтегроване управління водними ресурсами; водна політика та законодавство, а також стратегії екологічної політики країн-членів ЄС.

З вітальним словом до учасників звернулись керівник управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації Миколаївської області Дмитро Мац і начальник відділу техногенної безпеки Регіонального офісу водних ресурсів Руслан Туз . Вони окреслили основні вузлові проблеми водних ресурсів регіону та підкреслили значимість вивчення і дослідження питань безпеки водних ресурсів у рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне.

Першу зустріч було присвячено темі: «Значення Європейського Союзу у міжнародних природоохоронних взаємовідносинах». Презентував питання теми старший викладач кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили, відповідальний виконавець проєкту Євген Безсонов.

Діалоги учасників розгорнулись біля питань: формування природоохоронного фундаменту ЄС; місця ЄС у міжнародному екологічному праві; інституцій ЄС у природоохоронній сфері та правового забезпечення концепції сталого розвитку на прикладі ЄС.

Участь Семерні Оксани Миколаївни у проекті «The Best European Practices for the «Water Security» Platform to Achieve the Goals of Sustainable Development» реалізує формування і розвиток професійних компетентностей з екології та сприяє становленню Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, зокрема, природничо-економічного факультету, кафедри екології в Міжнародному співробітництві та партнерстві в рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне.

Зміст і формат реалізації проєкту «The Best European Practices for the «Water Security» Platform to Achieve the Goals of Sustainable Development» нададуть учасникам Любинському О.І. і  Семерні О.М. нових професійних знань і стануть міцним імпульсом для подальшого вивчення і дослідження питань безпеки водних ресурсів у світлі концепції сталого розвитку в рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне для науково-педагогічних працівників нашого університету, зокрема, для природничо-економічного факультету.

Любинський О.І., Семерня О.М.

учасники проєкту «The Best European Practices for the «Water Security» Platform to Achieve the Goals of Sustainable Development