Гостьова лекція від Наталії МІРОНОВОЇ

19 квітня  2023 прочитала  гостьову лекцію Наталія МІРОНОВА, докторка сільськогосподарських наук, професорка, завідувачка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету на тему “Стратегічна екологічна оцінка: основні положення, практичні кейси” для здобувачів природничо-економічного факультету спеціальності 101 Екологія, ОП «Екологія»

СЕО – це систематичний процес виявлення ймовірних екологічних наслідків пропонованих стратегій, планів і програм та їх урахування під час прийняття рішень, які стосуються цих стратегій, планів і програм

Мета СЕО – сприяння врахуванню екологічних міркувань у процесі підготовки та прийняття планів і програм з метою забезпечення високого рівня охорони довкілля та сприяння збалансованому (сталому) розвитку.

Основні аспекти, які були відображенні у ході лекції:

– Концепція ОВНС та її запровадження

– ЗАКОНОДАВЧІ ЗАСАДИ СЕО В УКРАЇНІ

– Основні принципи реалізації СЕО

– УЧАСНИКИ (СУБ’ЄКТИ) СЕО

– ЕТАПИ СЕО

– Зміст Заяви про визначення обсягу СЕО

– ЗВІТ ПРО СЕО

– Обговорення звіту про СЕО

– моніторинг наслідків виконання документа державного планування

– Практичні аспекти складання звіту СЕО.

Щира подяка від здобувачів та викладацького складу природничо-економічного факультету, кафедри екології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка спікеру Наталії МІРОНОВІЙ за цікаву, змістовну, практично орієнтовану, інформативну лекцію!!! Сподіваємось на подальшу співпрацю.