P.S. Ми прибирали під гаслом «Не моє сміття, але Моя планета»

🔎 Цього року напередодні Всесвітнього Дня Прибирання (World Cleanup Day) 13 вересня 2021 року команда студентів спеціальності 101 Екологія КПНУ ім.І.Огієнка (Ecol1-B21; Ecol1-B20; Ecol1-B19; Ecol1-B 18 та старший викладач кафедри екології Тютонник Оксана Сергіївна) долучилася до Бренд аудиту (БА) від Міжнародного руху #breakfreefromplastic (ініціатива ЕС), українські координатори ГО Zero Waste Alliance Ukraine, ГО Zero Waste Society та ГО Eco HUB_kp
❓Що таке БА? Це більше ніж просто прибирання. Це акція, що спрямована на аналіз морфологічноі‌ структури, сладу відходів🔎 для подальшоі‌ розробки і прий‌няття рішень щодо управління відходами.
📍Де? – Територія Дендропарку в районі оглядового майданчика на Руських фільварках.
🔎Що ми робили?
👩‍🔬По суті – дослідження!
1) Зібрали змішане сміття;
2) Розклали по брендах (виробниках)
3) Розібрали по фракціях, які приймають/не приймають на переробку в Кам‘янці-Подільському;
4) Записали кількісні дані.
📊Далі організатори долучать наші дані і складуть перший кількісний звіт та почнуть роботу над якісним, мета якого – запропонувати кампаніям та муніципалітету рішення щодо поводження з відходами.
❗Головна мета БА цього року – не критика чи засудження, а розробка рішень та надання пропозицій💼📁
⛑️Як це допоможе?
Для ефективної розробки МІСЦЕВИХ планів управління відходами потрібні дані щодо того, скільки і яких відходів продукується, які утворюються відходи в містах, хто їх утворює, хто має нести за це відповідальність. В більшості громад існує брак аналізу морфології відходів.
Такі дані дозволять пропонувати правильні рішення на рівні муніципалітету, ТГ.
Без розуміння, які відходи переробляються, які ні, неможливий пошук рішень для конкретного міста, на основі зібраних даних.