Всесвітній день охорони праці 2023

Щороку МІЖНАРОДНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАЦІ визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. З урахуванням цієї теми на підприємствах розробляють проводять заходи з нагоди Дня охорони праці. Проводять їх і в Україні, яка підтримує ініціативи Міжнародної організації праці. Новий девіз : «Безпечне та здорове робоче середовище — основний принцип та право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work).

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення. Тисячі підприємств та організацій продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином.

Разом із студентами старший викладач кафедри Оксана Сергіївна Тютюнник обговорили крім основної мети заходів, що проводяться цього дня: привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці; запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням; вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві, також не менш важливі аспекти щодо ментального та психо-емоційного здоров’я працюючих і в колективах

Також завідувач кафедри, професор Олександр Іванович Любинський розповів про особливості охорони праці під час воєнного стану та техніку безпеки під час надзвичайних ситуацій.