Виробнича науково-дослідна практика магістрантів

       15 травня 2023 року відбулася настановча конференція з приводу початку виробничої науково-дослідної практики для магістрантів 2 семестру навчання. Метою цієї практики є набуття магістрантами досвіду самостійної науково-дослідної роботи та опрацювання методики її проведення, поглиблення теоретичних знань у сфері екології, підбір фактичного матеріалу для дипломної роботи та формування компетентностей для роботи з науковими та інформаційними джерелами.

       Практика відбуватиметься протягом 6 тижнів на території Національного природного парку “Подільські товтри”. Керівники практики – Дудко О.О., Семерня О.М., Якубаш Р.А. Результатом практики буде захист звіту про її проходження та диференційований залік.

       Теми та завдання практики спрямовані на вирішення екологічних проблем міста та району Кам’янець-Подільського, Хмельницької області, а також території НПП “Подільські Товтри”. Серед них – організація контролю і нагляду в екологічній сфері, аналіз екологічних правопорушень, раціональне природокористування, законодавча база в сфері природно-
заповідної справи, розробка проектної документації, рекреаційні можливості, методика прокладання екологічних стежок, фауністичні та флористичні дослідження, охорона тваринного та рослинного світу, а також ведення Літопису природи.

         Ця практика надасть магістрантам можливість застосувати нові методи та отримати необхідні результати досліджень, які вони використовуватимуть при написанні своїх дипломних робіт. Науково-дослідна частина практики буде прямо пов’язана з напрямами наукових досліджень здобувачів із магістратури.

         НПП “Подільські товтри” надасть здобувачам освіти унікальну можливість дослідити природні ресурси цієї території і спробувати знайти рішення екологічних проблем. Завдяки практиці магістранти матимуть змогу працювати з професіоналами у галузі екології, що допоможе їм отримати цінний досвід та знання.

        Ця настановча конференція визначила ключові аспекти практики, теми та завдання для магістрантів. За цей період здобувачі освіти зможуть реалізувати свій потенціал, впроваджуючи свої ідеї та проводячи дослідження, що сприятиме збагаченню екологічних знань і здобуттю практичних навичок.

        Весь колектив бажає магістрантам успіху у проведенні практики та досягнення вагомих результатів, які стануть основою для їх майбутніх наукових досягнень та розвитку в сфері екології.